Tamamlayıcı sağlık sigortası, mevcut bir sağlık sigortasına ek olarak sunulan bir sigorta türüdür. Bu sigorta, mevcut sağlık sigortasının kapsamı dışında kalan sağlık hizmetleri için ek bir güvence sağlar. Genellikle, özel sağlık sigortası veya Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sağlanan sağlık hizmetleri gibi mevcut bir sağlık sigortasının olması gereklidir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, kapsama dahil edilmeyen sağlık hizmetlerinin maliyetini karşılayabilir. Bu hizmetler arasında yatak başı eşyaları, özel bir hastanede konaklama ücretleri, diş tedavileri, gözlük, kontakt lensler ve benzeri sağlık harcamaları yer alabilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, kişinin mevcut sağlık sigortasının yetersiz olduğu durumlarda yararlıdır. Özellikle kronik hastalığı olan veya belirli bir sağlık durumu için sürekli tedavi gören kişiler için faydalıdır. Tamamlayıcı sağlık sigortası, mevcut sağlık sigortasının kapsamı dışında kalan sağlık hizmetleri için finansal bir destek sağlayarak, kişinin sağlık harcamaları için daha iyi bir güvence sağlar.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, sigorta şirketleri tarafından sunulan farklı poliçelerle gelir ve her biri belirli koşulları ve kapsamı içerir. Poliçelerin kapsamını, primlerini, indirimlerini, koşullarını ve özelliklerini dikkatle incelemeniz önerilir.

Kardiya Tıp Merkezi
Yükleniyor...